satna
11 بهمن 1401 - 21:32

اتوبوس آمبولانس نیاز اصلی مرکز فوریت‌های پزشکی خلخال است

فرماندار خلخال گفت: یکی از نیازهلی اصلی مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان خلخال، اتوبوس آمبولانس است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیدجواد یحیی‌زاده شامگاه امروز در بازدید از مرکز مدیریت حوادث شهرستان خلخال، اظهار کرد: یکی از نیازهای اصلی مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان خلخال، اتوبوس آمبولانس است.

وی با بیان این‌که مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ خلخال، ساختمان مستقل ندارد، افزود: زمین جهت احداث ساختمان جدید در نظر گرفته شده است ولی به علت نبود اعتبار بلاتکلیف مانده است؛ بیش از ۲۰ میلیارد تومان هزینه جهت ساخت این ساختمان جدید مورد نیاز است.

رئیس شورای مدیریت بحران شهرستان خلخال، تصریح کرد: برای پد بالگرد شهرستان خلخال بیش از ۴۲۰ میلیون تومان هزینه شده و در ایام‌الله دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

یحیی‌زاده با اشاره به کوهستانی بودن شهرستان خلخال و پراکندگی روستاها و قرارگیری در مرز سه استان اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی و گیلان، بیان کرد: در حوادث اخیر نیاز به اتوبوس آمبولانس در جاده اردبیل- سرچم در حوزه استحفاظی شهرستان خلخال به عینه مشاهده شد.

وی با اشاره به مناطق کوهستانی شهرستان خلخال و آمبولانس‌های موجود، عنوان کرد: نیاز به آمبولانس‌ در برنامه پیگیری شورای مدیریت بحران شهرستان خلخال خواهد بود.

پایان پیام/۳۷۲۷/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1011263