satna
11 بهمن 1401 - 16:37

توسعه‌دهندگان فناور‌ی‌های شیرین‌سازی آب‌های شور حمایت می‌شوند

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری فراخوان حمایت از طرح‌های توسعه فناوری حوزه "شیرین‌سازی آب‌های لب‌شور و آب‌های شور دریا" را منتشر کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری فراخوان حمایت از طرح‌های توسعه فناوری حوزه "شیرین‌سازی آب‌های لب‌شور و آب‌های شور دریا" را منتشر کرد.

هدف از این فراخوان که توسط ستاد توسعه فناوری‌های آب، اقلیم و محیط‌زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری منتشر شده است؛ بهره‌‏گیری از توان و ظرفیت بالقوه شرکت‌های دانش‌ بنیان و فناور، استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‏‌ها و مراکز علمی و انجام پروژه‏‌های کاربردی و خروجی محور در راستای توسعه فناوری‌های راهبردی کشور است.

در این فراخوان آمده است که طرح‌های توسعه فناوری پیشنهادی با هدف دستیابی فناوری به سطح آمادگی فناوری (TRL) حداقل6 (تولید نمونه اولیه در ابعاد واقعی) یا 7 (اثبات عملکرد نمونه اولیه در محیط واقعی) بوده و پیشنهادیه‌های دستیابی به TRL پایین‌تر از جمله پایان‌نامه‌ها، طرح‌های تحقیقاتی، پژوهشی و در ابعاد آزمایشگاهی در قالب این فراخوان مورد حمایت قرار نخواهند گرفت. همچنین علاوه بر خوداظهاری متقاضیان درخصوص سطح TRL طرح‌های خود، بررسی‌های تکمیلی نیز توسط ستاد انجام خواهد شد.

همچنین طرح‌های پیشنهادی ارسالی از طرف مراکز علمی و دانشگاه‌ها قبل از ارسال به دبیرخانه ستاد توسط معاونت پژوهش و فناوری هر دانشگاه مورد بررسی و تأیید اولیه قرار گرفته و تأییدیه رسمی دانشگاه برای هر کدام از طرح‌های پیشنهادی ضروری است. تکمیل، تأیید و ارسال طرح‌های پیشنهادی به نشانه تصویب طرح در ستاد نیست و فرآیند ارزیابی طرح‌ها در ستاد و توسط کارگروه‌های تخصصی انجام می‌گیرد.

این فراخوان تأکید دارد که موضوع طرح‌های پیشنهادی باید منطبق با عنوان فراخوان بوده و طرح‌های خارج از موضوع فراخوان مورد داوری و ارزیابی قرار نخواهند گرفت. طرح‌هایی در اولویت حمایت قرار خواهند گرفت که دارای ماهیت فناورانه و کاربردی بوده و قابلیت تجاری‌سازی آنها بالا باشد و این طرح‌ها نباید بدون اطلاع ستاد و به صورت همزمان و موازی از حمایت هیچ سازمان و نهاد دولتی برخوردار شود و در صورت آمادگی بهره‌بردار بخش خصوصی یا دولتی برای استفاده از نتایج طرح، ضروری است مستندات لازم درخصوص هرگونه قرارداد همکاری به پیوست پروپوزال طرح ارسال شود.

متقاضیانی که قصد مشارکت در این فراخوان را دارند می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال طرح‌های خود تا پایان اسفندماه 1401 به این آدرس مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1010487