satna
11 بهمن 1401 - 17:08

رئیس جمهور برزیل برای میانجیگری بین روسیه و اوکراین اعلام آمادگی کرد

لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل برای میانجی گری بین روسای جمهور روسیه و اوکراین اعلام آمادگی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «لوئیز لولا داسیلوا» رئیس جمهور برزیل برای میانجی گری بین «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین و انجام مذاکره بین این دو مقام، اعلام آمادگی کرد.

وی در کنفرانس خبری مشترک با اولاف شولتس صدراعظم آلمان اظهار کرد اگر بتوانم کمکی انجام دهم، حتما خواهم کرد. اما اگر انجام گفتگو بین پوتین و زلنسکی ضرورت داشته باشد، من آماده ام تا برای برقراری صلح هر تلاشی انجام دهم.

داسیلوا تاکید کرد آنچه که ما واقعا به آن نیاز داریم، کنار هم قراردادن افرادی قدرتمند است که در میز مذاکره مورد احترام واقع شوند و ما باید با هر دوی آنها باشیم.

رئیس جمهور برزیل همچنین پیشنهاد ایجاد یک فرمت گسترده بین المللی برای گفتگوها را پیشنهاد داد که می تواند مشابه اقدام گروه 20 برای گفتگو درباره صلح در اوکراین باشد.

وی خاطرنشان کرد که این موضوع را با صدر اعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در میان گذاشته و قصد دارد این موضوع را در دیدار آتی خود با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در ماه فوریه و دیدار با شی جین پینگ رئیس جمهور چین در ماه مارس، مطرح کند.

داسیلوا سه روز پیش از ارسال تجهیزات و مهمات تانک های لئوپارد به آلمان از بیم نگرانی درباره واگذاری این مهمات به اوکراین، خودداری کرد.

رئیس جمهور برزیل معتقد است هیچ کس نباید باعث خشم بیشتر و تحریک روس ها شود تا به جنگ در اوکراین دامن زده نشود.این مهمات مربوط به تانک های لئوپارد یک هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1010596